Oscar 2010: Első alkalommal lett nő a legjobb rendező


Tegnap éjjel átadták az idei Oscar-díjakat a Los Angeles-i Kodak Theatre-ben. A nyertesek listája a következő (vastagon szedve a kategória nyertesei!):

Legjobb film:

Legjobb rendező:

Legjobb idegen nyelvű film:

Legjobb animációs film:

  • Fel! (Pete Docter, Bob Peterson)
  • A hercegnő és a béka (Ron Clements, John Musker)
  • Coraline és a titkos ajtó (Henry Selick)
  • Fantastic Mr. Fox (Wes Anderson)
  • Kells titka (Tomm Moore)

Legjobb férfi főszereplő:

  • Jeff Bridges (Crazy Heart)
  • Colin Firth (A Single Man)
  • George Clooney (Egek ura)
  • Morgan Freeman (Invictus)
  • Jeremy Renner (A bombák földjén)

Legjobb női főszereplő:

  • Meryl Streep (Julie és Julia)
  • Sandra Bullock (The Blind Side)
  • Carey Mulligan (Egy lányról)
  • Gabourey "Gabby" Sidibe (Precious)
  • Helen Mirren (The Last Station)

Legjobb férfi mellékszereplő:

  • Christoph Waltz (Becstelen brigantyk)
  • Woody Harrelson (The Messenger)
  • Stanley Tucci (Komfortos mennyország)
  • Christopher Plummer (The Last Station)
  • Matt Damon (Invictus)

Legjobb női mellékszereplő:

  • Mo'Nique (Precious)
  • Anna Kendrick (Egek ura)
  • Vera Farmiga (Egek ura)
  • Penélope Cruz (Kilenc)
  • Maggie Gyllenhaal (Crazy Heart)

Legjobb eredeti forgatókönyv:

Legjobb adaptált forgatókönyv:

  • District 9, Neill Blomkamp és Terri Tatchell
  • Egy lányról, Nick Hornby
  • Egy kis gubanc, Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche
  • Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire, Geoffrey Fletcher
  • Egek ura, Jason Reitman és Sheldon Turner

Legjobb operatőr:

Legjobb vágás:

Legjobb eredeti filmzene:

Legjobb betétdal:

  • Almost There (A hercegnő és a béka)
  • Down in New Orleans (A hercegnő és a béka)
  • Loin de Paname (Paris 36)
  • Take It All (Kilenc)
  • The Weary Kind (Crazy Heart)

Legjobb látványterv:

Legjobb kosztüm:

Legjobb smink:

Legjobb hangkeverés:

  • Avatar, Christopher Boyes, Gary Summers, Andy Nelson és Tony Johnson vA bombák földjén, Paul N.J. Ottosson és Ray Beckett
  • Becstelen brigantyk, Michael Minkler, Tony Lamberti és Mark Ulano
  • Star Trek, Anna Behlmer, Andy Nelson és Peter J. Devlin
  • Transformers 2, Greg P. Russell, Gary Summers és Geoffrey Patterson

Legjobb hangvágás:

Legjobb vizuális effektusok:

  • Avatar, Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham és Andrew R. Jones
  • District 9, Dan Kaufman, Peter Muyzers, Robert Habros és Matt Aitken
  • Star Trek, Roger Guyett, Russell Earl, Paul Kavanagh és Burt Dalton

Legjobb dokumentumfilm:

  • Burma VJ Anders, Ostergaard és Lise Lense-Moller
  • The Cove (Louie Psihoyos, Fisher Stevens)
  • Food, Inc., Robert Kenner és Elise Pearlstein
  • The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers, Judith Ehrlich és Rick Goldsmith
  • Which Way Home, Rebecca Cammisa

Legjobb rövidfilm:

  • The Door, Juanita Wilson és James Flynn
  • Instead of Abracadabra, Patrik Eklund és Mathias Fjellström
  • Kavi, Gregg Helvey
  • Miracle Fish, Luke Doolan és Drew Bailey
  • The New Tenants, Joachim Back és Tivi Magnusson

Legjobb rövid animáció:

  • French, Roast, Fabrice O. Joubert
  • Granny O'Grimm's Sleeping Beauty, Nicky Phelan és Darragh O'Connell
  • The Lady and the Reaper (La Dama y la Muerte), Javier Recio Gracia
  • Logorama, Nicolas Schmerkin
  • A Matter of Loaf and Death, Nick Park

Legjobb rövid dokumentumfilm:

  • China's Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province, Jon Alpert és Matthew O'Neill
  • The Last Campaign of Governor Booth Gardner, Daniel Junge és Henry Ansbacher
  • The Last Truck: Closing of a GM Plant, Steven Bognar és Julia Reichert
  • Music by Prudence, Roger Ross Williams és Elinor Burkett
  • Rabbit a la Berlin, Bartek Konopka és Anna Wydra

Kapcsolódó