/ / /

TIFF 2013: a helyi versenyprogram negyede magyar filmesek munkája

Hír

48 film versenyez a holnapután kezdődő 12. Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál helyi válogatásában. A benevezett filmeket háromtagú zsűri fogja megszűrni, csak a legjobbakat vetítik majd le. A díjazásra június 5-én, szerdán kerül sor 21:30-tól a TIFF-házban.

A zsűri tagjai: Adrian Silișteanu, Nicolae Constatin Tănase és Lucian Maier.

A versenyfilmek pedig:

  1. Anca, despre vină – r. Ioana Țurcan (12' 32'')
  2. Omul din sondaje – r. Răzvan Chirilă (6')
  3. Elvira – r. Fodor Norbert, Ioana Lascăr (19')
  4. Ipohondris – r. Andrei Măjeri (11')
  5. Eroul – r. Rareș Stoica (9' 54'')
  6. Ritual – r. Rareș Stoica (5' 11'')
  7. Torn Edges / Margini – r. Iulia Matei (12' 23'')
  8. The Bridge Club / Clubul de bridge – r. Ana-Maria Vîjdea, Cristina Haneș (19' 22'')
  9. Nine Lives / Nouă vieți – r. Iulia Matei (20')
  10. Prietenie Barátság / Prietenie prietenie – r. Ionuț Rusu (2' 46'')
  11. Zsolt és Kriszta / Zsolt și Kriszta – Visky Ábel (15')
  12. Eu sunt – r. Lucian Ilea (25' 9'')
  13. Hoinarii și americanul – r. névtelen (15')
  14. A Szemtanú / Martorul – r. Visky Sámuel (8')
  15. Isac încă doarme – r. Alexandru Ponoran (17')
  16. Curs de yoga – r. Diana Aldea (12' 30'')
  17. Father Figure / Părintele – r. Andrei Covaci 
  18. E aproapele, dar nu prea – r. Ionuț Rusu (2' 43'')
  19. După un an – r. Cristian Pascariu (11')
  20. Eleven töredék / Fragment viu – r. Bántó Csaba, Iszlai József (7' 30'')
  21. A csoda / Miracolul – r. Bálint Ibolya (16')
  22. Bújócska / De-a mija – r. Berecki Beáta-Hajnalka, Demes Hanna (2' 19'')
  23. Szezon után / După sezon – r. Moldovai Katalin (15')
  24. Kijelentkezés / Deconectare – r. Búzás Anna (7' 28'')
  25. Final Cut – r. Búzás Anna (1' 51'')
  26. A Nagyszívbűvölő / The Big Heart-Charmer – r. Köllő Ildikó (10')
  27. A Folt / The Blemish – r. Köllő Ildikó (13' 06'')
  28. A Takaró / Pătura – r. László Barna (4')
  29. Ütős Koloszvár / Knocking Cluj – r. László Barna, Sütő Gábor, Ballok Zoltán (3')
  30. A Király család / Familia Király – r. Kővári Szabolcs (12' 18'')
  31. Édes otthon / Casă dragă – r. Visky Ábel (10')
  32. Kövek / Pietre – r. Láng Orsolya (9')
  33. Diamonds Are Forever / Înfruntă-mă - Dorin Marcu (5' 29'')
  34. Pistol cu capse Ea crede – r. Dorin Marcu (5' 7'')
  35. Luna amară Pietre în alb – r. Dorin Marcu (6' 31'')
  36. Diamonds Are Forever Scar / Cicatricea – r. Dorin Marcu (5' 37'')
  37. Schlitz To the World / Mesaj pentru lume – r. Dorin Marcu (2' 4'')
  38. Scena balconului – r. Călin Bocian (1' 40'')
  39. Life-B-Gone – r. Călin Bocian (1')
  40. Az emigráns / Emigrantul – r. Szigeti László (10')
  41. Fără ochelari – r. Gál Orsolya (6')
  42. In dependent – r. Ioana Lascăr (13' 42'')
  43. Hoia – r. Bogdan Ilieșiu (21' 10'')
  44. AD Auraria Daciae – r. Ioan Gînscă (5' 24'')
  45. Senzaționala poveste a lui Traian din Zimbru – r. Dan Curean (26')
  46. Gutuiul japonez – r. Mara Trifu (21' 21'')
  47. Omul pe care nu-l latră câinii – r. Oana Pop (4' 57'')
  48. Ultima stație – r. Bogdan Benea (18' 41'')