A 39. Magyar Filmszemle versenyfilmjei


Január 29. és február 5.-e között a magyar rendezők legújabb alkotásai versenyeznek a Mammut mozi termeiben, valamint a Millenárison.

Játékfilmes előzsűri döntése

A játékfilmes előzsűri tagjai: Gödrös Frigyes, Klöpfler Tibor, Fésős András, Vincze Teréz, Veressné dr. Kozma Ilona.

  • Alföldi Róbert: Nyugalom
  • Almási Tamás: Márió, a varázsló
  • Dettre Gábor: Tabló
  • Faur Anna: Lányok
  • Fliegauf Benedek: Tejút
  • Gigor Attila: A nyomozó
  • Hajdu Szabolcs: Off Hollywood
  • Koltai Róbert: Megy a gőzös
  • Lakatos Róbert: Bahrtalo! Jó Szerencsét!
  • Mundruczó Kornél: Delta
  • Novák Erik: Zuhanórepülés
  • Paczolay Béla: Kalandorok
  • Ragályi Elemér: Nincs kegyelem – PD emlékére
  • Szomjas György: A Nap utcai fiúk
  • Till Attila: Pánik
  • Tímár Péter: Casting minden
  • Tolnai Szabolcs:Fövenyóra
  • Török Ferenc: Overnight

A Játékfilmes előzsűri Bereczki Csaba: Életek éneke, Moldoványi Ferenc: Egy másik bolygó (kreatív dokumentumfilm) és Forgács Péter: Saját halál (kísérleti film) c. filmjeit kiemelt bemutatóként javasolja vetíteni a játékfilmeknek járó helyszínen (Millenáris), a külföldi vendégek és a sajtó részére!

Kísérleti-kisjátékfilmes előzsűri döntése

A kísérleti és kisjátékfilmes előzsűri tagjai: Czabán György, Hartyándi Jenő, Varga Balázs.

Kísérleti filmek:

  • Csáki László: Idegen szokás
  • Forgács Péter: Saját halál
  • Gazsó Zsuzsanna: Nyári Egyenlet (Összeesküvés)
  • Gergely Dorka: A világ legszebb szalonja
  • Hegedüs 2 László: Mozzart
  • Kollár Klemencz Gergő: 27. emelet
  • Komenczi Norbert: Ciklus
  • Nemes Csaba: Remake
  • Sopsits Árpád: Panoráma – Ritmusok IV.
  • Szecsanov Martin: Lopott ritmus – Hipi-hopi

Kisjátékfilmek:

  • Béres Dániel: Malter
  • Bodzsár Márk: Bloody Mary
  • Császi Ádám: Gyengébb napok
  • Cserhalmi Sára: Szűken Szépen
  • Enyedi Ildikó: Első szerelem
  • Erdélyi Dániel: 411-Z
  • Felméri Cecilia: Kakukk
  • Géczy Dávid: Hangár
  • Gerő Marcell: Kócos
  • Gothár Péter: Tanuvallomás
  • Horváth Lili: Uszodai tolvaj
  • Jóvér Csaba: Hazatérés
  • Kiss Rudolf Péter: Süti
  • Lakos Nóra: Hanna
  • Perrin György: Szakadás
  • Réthelyi András: Defekt
  • Salamon András: Meséld el…
  • Saufert Ákos: Az egyensúly művészete, avagy…
  • Spáh Dávid: Ebéd
  • Szabó Simon: Megyünk
  • Szalay Péter: Odaát
  • Szilágyi Zsófia: Semleges hely
  • Szőcs Petra: A mindenes
  • Ujj Mészáros Károly: 3 (történet a szerelemről)
  • Vécsei Márton: Farkasember
  • Végh Zsolt – Stefanovics Angéla – Kálmánczhelyi Zoltán: Öszödik pecsét
  • Zomborácz Virág: Nyomtávváltás

Az előzsűri javasolja Nemes Csaba: Remake és Végh-Stefanovics-Kálmánczhelyi: Öszödik pecsét című filmjét együtt vetíteni.

Kiemelt információs programba javasolt:

  • Pálfi Zsolt: Jelek (animációs)
  • M. Tóth Géza: Ergo (animációs)
  • Sós Mária: Könyveskép – Nyolclábú tükör
  • Vizi Mária: Budapest, nőváros

A nem-fikciós előzsűri döntése:

A nem fikciós filmes előzsűri tagjai: Muhi Klára, Pintér Judit, Lakatos Róbert, Kékesi Attila, Kabdebó György, Sós Mária.

  • Bálint Arthur: Poros öltöny
  • Bódis Kriszta: Báriséj (Nagylány)
  • Böszörményi Zsuzsa, KaiSalminen: Hosszú utazás
  • Domokos János: Az özvegy
  • Fonyó Gergely: Ocskay László százados, az elfelejtett hős
  • Forgács Péter: Von Höfler vagyok
  • Hajnal Gergely: Visszaszámlálás
  • Jankó Judit: Országos ideg
  • Jávor István: Vagyok, aki vagyok (portréfilm Krassó Miklósról
  • Kármán Irén: Szemben a maffiával
  • Kisfaludy András: A KALEF
  • Kovács Claudia: Eszter
  • Kovács Kristóf: Malaccal teljes
  • Kőszegi Edit: A 11. Élet
  • Kresalek Dávid: Hackni
  • Lázs Sándor: Faludy szerelmei
  • Litauszki János: Titkolt örökség
  • Medgyesi Gabriella: Egy Manzárd őr feljegyzései
  • Mohi Sándor: Imádság
  • Pálos Péter, S. Takács András: New York – Budapest
  • Páskándiné Sebők Anna: Búcsú
  • Pudics Zsuzsanna: Panrásav
  • Reisz Gábor: Jót és semmit
  • Salamon András: A város ritmusa
  • Szuchy Zsuzsanna: Három nő
  • Schuszter Richárd: Három hiányzó oldal
  • Siflis Zoltán: Hamis vádak árnyékában – Délvidéki honvédsorsok 1842/2005
  • Szalai Anett: Mellbevágó
  • Szirmai Márton: A süllyedő falu
  • Trencsényi Klára: Az esély
  • Vági Barbara-Talán Csaba: Maradunk
  • Viczkó Tibor: Banovich
  • Zsigmond Dezső: Út Calarasiba – Egy sikeres vállalkozó képe

Külön csoportként, népszerű-tudományos kategóriában javasolt versenyfilmek:

  • Czigány Zoltán: Balladák könyve – Buday György  útja…
  • Cséke Zsolt: Daruvonulás a Hortobágyon
  • Erdőss Pál, társr: Novobáczki Sándor: Irodalmi utazás Szerb Antallal…
  • Kis Klára: Homo Fáber – Szövőmesterek
  • Kormos Ildikó, Rák József: Zöld múzsák csókja – Himnős
  • Lakatos Iván: A mohácsi özvegy
  • Linzenbold Attila: A honfoglalók hagyatéka
  • Miló Mihály: A sárkányok földjén
  • Molnár Attila Dávid: Liliputi mimikri I.rész – Pislogó homok
  • Pócs Judit, Rittgasser István: Szelíd szálakon – A nemezelésről
  • Szakály István: Alexandra Pavlovna, a magyarok királynéja
  • Tóth Zsolt Marcell: A vízjárta puszták vidékén – A Körös-Maros Nemzeti Park
  • Török Zoltán: Vidrasors

Kreatív dokumentum-játékfilmek:

  • Bereczki Csaba: Életek éneke
  • Moldoványi Ferenc: Egy másik bolygó
  • Sólyom András: 56 villanás

Kiemelt információba javasolt filmek:

  • Apczi Jenő ifj.: A mozi 50 éve – a magyarkanizsai mozi félszázada
  • Bálint Arthur: Kisvárosi mozi
  • Csizmadia Ferenc: Bogdanski Dolina
  • Dékány István: Ők, akik… a Cinema 64 Stúdió
  • Káel Csaba: Mester és tanítványok (befejezetlen beszélgetések…)
  • Puszt Tibor: Filmesek egymás közt
  • Sipos Pál: Ki volt Gabriel Pascal?
  • Ursula Ambach, Maria Rank: Mami fodrászüzlete


Kapcsolódó