/ / /

A 39. Magyar Filmszemle programja

Hír

Január 28. és február 5-e között az idei filmszemle központi vetítései a Mammut mozi termeiben és a Millenáris nagytermében zajlanak. Lesznek viszont külön programok és vetítések az Uránia Nemzeti Filmszínházban és a Bem moziban is.

Millenáris Teátrum

Január 29. kedd

19:00 Szemlenyitó (meghívóval!)

Január 30. szerda

19:00 Bereczki Csaba: Életek éneke 100'
21:00 Moldoványi Ferenc: Another Planet/ Másik bolygó 95'

Január 31. csütörtök

16:30 Hajdu Szabolcs: Off Hollywood 75'
18:30 Fliegauf Benedek: Tejút 75'
20:30 Faur Anna: Lányok 90'

Február 1. péntek

14:00 Novák Erik: Zuhanórepülés 105'
16:30 Tolnai Szabolcs: Fövenyóra 104'
18:30 Alföldi Róbert: Nyugalom 115'
21:00 Török Ferenc: Overnight 92'

Február 2. szombat

14:00 Ragályi Elemér: Nincs kegyelem - PD emlékére 71'
16:00 Gigor Attila: A nyomozó 110'
18:30 Lakatos Róbert: Bahrtalo! Jó szerencsét! 80'
21:30 Mundruczó Kornél: Delta 110'

Február 3. vasárnap

11:00 Mundruczó Kornél: Delta 110'
14:15 Tímár Péter: Casting Minden 105'
16:45 Szomjas György: A Nap utcai fiúk 89'
19:00 Till Attila: Pánik 100'
21:30 Almási Tamás: Márió, a varázsló 92'

Február 4. hétfő

15:45 Koltai Róbert: Megy a gőzös 90'
18:00 Paczolay Béla: Kalandorok 100'
20:30 Dettre Gábor: Tabló 120'

Február 5. kedd

18:00 Záró díjkiosztó (meghívóval)

Mammut

Január 29. kedd

1. terem – Dokumentumfilmek – versenyprogram

11:00 Bálint Arthur: Poros öltöny 83'
Bódis Kriszta: Báriséj (Nagylány) 40'
12:45 Domokos János: Özvegy 22'
14:15 Böszörményi Zsuzsa, Kai Salminen: Hosszú utazás 52'
15:30 Fonyó Gergely: "Ocskay László százados, az elfelejtett hős" 70'
17:00 Hajnal Gergely: Visszaszámlálás 58'

2. terem – Dokumentumfilmek – versenyprogram

11:00 Kresalek Dávid: Hackni 50'
12:15 Kisfaludy András: A KALEF - A Moszkva téri galeria 106'
14:30 Kármán Irén: Szemben a maffiával 53'
15:45 Jávor István: Vagyok, aki vagyok (Portréfilm Krassó Miklósról) 63'
17:00 Kovács Claudia: Eszter 18'
Lázs Sándor: Faludy szerelmei 45'

4. terem – Dokumentumfilmek – versenyprogram

11:30 Kovács Kristóf: Malaccal teljes 63'
12:45 Kőszegi Edit: A 11.élet 48'
14:00 Jankó Judit: Országos Ideg - Búcsú a Lipóttól 52'
15:15 Litauszki János: Titkolt örökség 61'
16:30 Medgyesi Gabriella: Egy manzárd-őr feljegyzései - Négyszemközti "chatelés" Balla D. Károllyal 40'
Mohi Sándor: Imádság 27'

5. terem – Dokumentumfilmek – versenyprogram

10:45 Szalai Anett: Mellbevágó 48'
11:45 Pálos Péter, S.Takács András: New York – Budapest 42'
Szirmai Márton A süllyedő falu 23'
13:15 Páskándiné Sebők Anna: Búcsú Az erdélyi magyar… 84'
15:00 Pudics Zsuzsanna: Panrásav 30'
Reisz Gábor: Jót és semmit 24'
16:30 Siflis Zoltán: Hamis vádak árnyékában - Délvidéki honvédsorok 1942/2005 60'

7. terem

15:00–18:00 Magyar Filmklubok és Filmbarátok Szövetsége közgyűlése

Január 30. szerda

1. terem – Dokumentumfilmek – versenyprogram

11:15 Trencsényi Klára: Az esély 56'
12:30 Viczkó Tibor: Banovich Tamás díszletervező 54'
13:45 Schuster Richárd: Három hiányzó oldal 45'
Vági Barbara, Talán Cs.: Maradunk 28'
15:15 Hajnal Gergely: Visszaszámlálás 58'
16:30 Fonyó Gergely: "Ocskay László százados, az elfelejtett hős" 70'
18:00 Böszörményi Zsuzsa, Kai Salminen: Hosszú utazás 52'
19:15 Bódis Kriszta: Báriséj (Nagylány) 40'
Domokos János: Özvegy 22'
20:30 Bálint Arthur: Poros öltöny 83'

2. terem – Dokumentumfilmek – versenyprogram

12:15 Zsigmond Dezső: Út Calarasiba - Egy sikeres vállalkozó képe 63'
13:30 Salamon András: A város ritmusa 15'
Szuchy Zsuzsa: Három nő 45'
15:00 Kovács Claudia: Eszter 18'
Lázs Sándor: Faludy szerelmei 45'
16:30 Jávor István: Vagyok, aki vagyok (Portréfilm Krassó Miklósról) 63'
17:45 Kármán Irén: Szemben a maffiával 53'
19:00 Kisfaludy András: A KALEF - A Moszkva téri galeria 106'
21:00 Kresalek Dávid: Hackni 50'

4. terem – Dokumentumfilmek – versenyprogram

10:34 Szakály István: Alekszandra Pavlovna, a magyarok királynéja 53'
12:00 Török Zoltán: Vidrasors 51'
13:00 Forgács Péter: von Höfler vagyok (Werther variáció) 160'
16:00 Medgyesi Gabriella: Egy manzárd-őr feljegyzései - Négyszemközti "chatelés" Balla D. Károllyal 40'
Mohi Sándor: Imádság 27'
17:30 Litauszki János: Titkolt örökség 61'
18:45 Jankó Judit: Országos Ideg - Búcsú a Lipóttól 52'
20:00 Kőszegi Edit: A 11.élet 48'
21:00 Kovács Kristóf: Malaccal teljes 63'

5. terem – Dokumentumfilmek – versenyprogram

10:45 Cséke Zsolt: Daruvonulás a Hortobágyon 52'
12:00 Erdőss Pál, társrend: Novobáczky Sándor: Utas és Holdvilág (Irodalmi utazás Szerb Antallal) 52'
13:00 Kis Klára: Homo fáber – Szövőmesterek 27'
Molnár Attila Dávid: Lilliputi mimikri - Pislogó homok 30'
14:15 Kormos Ildikó, Rák József: Zöld múzsák csókja – Himnős 10'
Miló Mihály: A sárkányok földjén 46'
15:30 Siflis Zoltán: Hamis vádak árnyékában - Délvidéki honvédsorok 1942/2005 60'
16:45 Pudics Zsuzsanna: Panrásav 30'
Reisz Gábor: Jót és semmit 24'
18:00 Páskándiné Sebők Anna: Búcsú (Az erdélyi magyar…) 84'
19:45 Pálos Péter, S.Takács András: New York – Budapest 42'
Szirmai Márton: A süllyedő falu 23'
21:15 Szalai Anett: Mellbevágó 48'

7. terem – Dokumentumfilmek – versenyprogram

10:45 Czigány Zoltán: Balladák könyve - Buday György útja Kolozsvártól Coulsdonig 57'
12:00 Lakatos Iván: A mohácsi özvegy 64'
13:45 Linzenbold Attila: A honfoglalók hagyatéka 54'
15:00 Pócs Judit, Rittgasser István: Szelíd szálakon - A nemezelésről 35'
Tóth Zsolt Marcell: A vízjárta puszták vidékén - A Körös-Maros Nemzeti Park 26'
16:15 Schuster Richárd: Három hiányzó oldal 45'
Vági Barbara: Maradunk 28'
17:30 Zsigmond Dezső: Út Calarasiba - Egy sikeres vállalkozó képe 63'
18:45 Viczkó Tibor: Banovich Tamás díszlettervező 54'
20:00 Salamon András: A város ritmusa 15'
Szuchy Zsuzsa: Három nő 45'
21:15 Trencsényi Klára: Az esély 56'

Január 31. csütörtök

1. terem

15:00 Bereczki Csaba: Életek éneke 100'
19:00 Hajdu Szabolcs: Off Hollywood 75'
20:45 Moldoványi Ferenc: Another Planet/ Másik bolygó 95'

2. terem

22:00 Hajdu Szabolcs: Off Hollywood 75'

3. terem

10:00–14:00 Európai dokumentumfilm irányzatok
14:00–16:00 Produceri találkozó
19:15 Sólyom András: 56 villanás 50'
20:30 Fliegauf Benedek: Tejút 75'

4. terem

10:00 Ifj. Ajczi Jenő: A mozi 50 éve - A magyarkanizsai mozi félévszázada 53'
11:15 Bálint Arthur: Kisvárosi mozi 30'
Ursula Ambach, Maria Rank: Mami fdrászüzlete 33'
12:30 Csizmadia Ferenc: Bogdanski Dolina 58'
13:45 Dékány István: Ők, aki... (A Cinema 64 Studio) 71'
15:15 Kis Klára: Homo fáber – Szövőmesterek 27'
Molnár Attila Dávid: Lilliputi mimikri I.rész - Pislogó homok 30'
16:30 Erdőss Pál - Novobáczky Sándor: Utas és Holdvilág (Irodalmi utazás Szerb Antallal) 52'
17:45 Cséke Zsolt: Daruvonulás a Hortobágyon 52'
19:00 Szakály István: Alekszandra Pavlovna, a magyarok királynéja 53'
20:15 Török Zoltán: Vidrasors 51'
21:30 Fliegauf: Benedek: Tejút 75'

5. terem

20:00 Forgács Péter: von Höfler vagyok (Werther variáció) 160'

7. terem

10:30 dr. Sipos Pál: Ki volt Gabriel Pascal? 53'
11:45 Puszt Tibor: Filmesek egymás között 78'
13:15 Káel Csaba: Mester és a tanítványok - Befejezetlen beszélgetések az operatőri mesterségről 156'
16:00 Miló Mihály: A sárkányok földjén 46'
Kormos Ildikó, Rák József: Zöld múzsák csókja – Himnős 10'
17:00 Pócs Judit, Rittgasser István: Szelíd szálakon - A nemezelésről 35'
Tóth Zsolt Marcell: A vízjárta puszták vidékén - A Körös-Maros Nemzeti Park 26'
18:30 Linzenbold Attila: A honfoglalók hagyatéka 54'
19:45 Lakatos Iván: A mohácsi özvegy 64'
21:00 Czigány Zoltán: Balladák könyve - Buday György útja Kolozsvártól Coulsdonig 57'

Február 1. péntek

1. terem

19:00 Faur Anna: Lányok 90'
21:00 Alföldi Róbert: Nyugalom 115'

2. terem

21:30 Faur Anna: Lányok 90'

3. terem

13:30–14:30 Raiffeisen Consulting tájékoztató
14:45 Sólyom András: 56 villanás 50'
16:00 K1 76'
Béres Dániel: Malter 13'
Bodzsár Márk: Bloody Mary 18'
Császi Ádám: Gyengébb napok 28'
Cserhalmi Sára: Szűken Szépen 17'
18:00 K2 62'
Csáki László: Idegen szokás 7'
Erdélyi Dániel: 411-Z 7'
Felméri Cecilia: Kakukk 20'
Géczy Dávid: Hangár 16'
Szecsanov Martin: Lopott ritmus - Hipi-Hopi 12'
20:00 Novák Erik: Zuhanórepülés 105'
22:00 Alföldi Róbert: Nyugalom 115'

4. terem

SZFE
10:15 Budapest ostroma I-II.Kis Anna, Lakos Száva 2x45'
12:00 Budapest ostroma III-IV.Szilágyi Zsófia, Horváth Lili 2x45'

Életműdíjasok
14:00 B.Müller Magda fotóművész: Szindbád (1971) 98'
(r: Huszárik Zoltán)
15:30 Hildebrand István operatőr: Kertes házak utcája (1972) 81'
(r: Fejér Tamás)
17:15 Schubert Éva színésznő: A csodacsatár (1956) 88'
(r: Keleti Márton)
19:30 K3 82'
Gerő Marcell: Kócos 22'
Gothár Péter: Tanuvallomás 25'
Horváth Lili: Uszodai tolvaj 21'
Jóvér Csaba: Hazatérés 8'
Gazsó Zsuzsanna: Nyári Egyenlet (Összeesküvés) 6'
21:15 Moldoványi Ferenc: Another Planet/ Másik bolygó 95'

5. terem

21:00 Tolnai Szabolcs: Fövenyóra 104'

6. terem

16:00–17:00 HSC - MAGYAR OPERATŐRÖK TÁRSASÁGA sajtótájékoztatója
17:00 Novák Erik: Zuhanórepülés 105'

7. terem

10:00–20:00 A filmírás napja - A Fade In Script Consulting és a Magyar Forgatókönyvírók Egyesületének rendezvénye
21:00 Bereczki Csaba: Életek éneke 100'

8. terem

10:00–16:00 Dokusokk (Vita a dokumentumfilmezésről)
HOMMAGE Á VÁRKONYI ZOLTÁN
16:30 Keserű igazság (1956) 89'
18:15 Merénylet (1959) 97'
20:15 Emberrablás magyar módra (1972) 75'

Február 2. szombat

1. terem

14:00 Magyar Ádám: Egon és Dönci - Mindenütt jó, de legjobb otthon! 75'
16:00 Madzag Filmegylet sajtótájékoztatója
16:30 Török Ferenc: Overnight 92'
18:30 Gigor Attila: A nyomozó 110'
21:00 Lakatos Róbert: Bahrtalo! Jó szerencsét! 80'

2. terem

20:00 Gigor Attila: A nyomozó 110'

3. terem

11:00 K3 82'
Gerő Marcell: Kócos 22'
Gothár Péter: Tanuvallomás 25'
Horváth Lili: Uszodai tolvaj 21'
Jóvér Csaba: Hazatérés 8'
Gazsó Zsuzsanna: Nyári Egyenlet (Összeesküvés) 6'
12:45 K2 62'
Csáki László: Idegen szokás 7'
Erdélyi Dániel: 411-Z 7'
Felméri Cecilia: Kakukk 20'
Géczy Dávid: Hangár 16'
Szecsanov Martin: Lopott ritmus - Hipi-Hopi 12'
14:15 K1 76'
Béres Dániel: Malter 13'
Bodzsár Márk: Bloody Mary 18'
Császi Ádám: Gyengébb napok 28'
Cserhalmi Sára: Szűken Szépen 17'
16:00 K4 78'
Salamon András: Meséld el… 5'
Réthelyi András: Defekt 25'
Perrin György: Szakadás 12'
Kiss Rudolf: Péter Süti 19'
Lakos Nóra: Hanna 17'
18:00 K5 74'
Saufert Ákos: Az egyensúly művészete, avagy mért csinál egy ilyen szép lány ilyen veszélyes mutatványokat? 18'
Spáh Dávid: Ebéd 18'
Szabó Simon: Megyünk 11'
Szalay Péter: Odaát 12'
Szilágyi Zsófia: Semleges hely 15'
21:00 Török Ferenc: Overnight 92'

4. terem

11:30–12:30 Filmtett weblap bemutató
12:30 Filmtett–Duna Műhely táborfilmek 2007 Csíkszépvíz - 12 kisfilm 64'

In Memoriam
14:00 Gaál István: Magasiskola (1970) 82'
A vetítés előtt a "Gyökerek - Gaál István filmművészete (szerk. Pintér Judit és Paolo Vecchi) című kötetet Paolo Vecchi mutatja be.
15:30 Ember Judit: A határozat (Gazdag Gyulával 1972) 100'
17:45 Erdőss Pál: Indián nyár (2006) 80'
19:30 Ragályi Elemér: Nincs kegyelem - PD emlékére 71'
22:00 Lakatos Róbert: Bahrtalo! Jó szerencsét! 80'

5. terem

21:00 Forgács Péter: Saját halál 118'

6. terem

A Mozgókép mesterei
16:30 Gyulai Líviusz: De Ronch kapitány és más kisfilmek 47'
Új lakók (1977) 10'
Szindbád, bon voyage! (1999) 5'
Az én kis városom (2002) 6'
Könny nem marad szárazon.. (2004) 7'
De Ronch kapitány naplója (2006) 19'
18:00 Kósa Ferenc: Tízezer nap (1965) 103'
20:00 Tolnai Szabolcs: Fövenyóra 104'

7. terem

11:15 Pálfi Zsolt: Jelek 9'
M.Tóth Géza: Ergo 12'
Vizi Mária: Budapest, nőváros 36'

Tévéfilmek

12:15 Tolvaly Ferenc: Boszporusz felett a híd 87'
14:00 Balogh Zsolt: A veinhageni rózsabokrok 79'
15:45 Bereczki Csaba: A két Bolyai 40'
16:45 Mispál Attila: Méhek tánca 62'
18:00 Pacskovszky József: Igazi halál 50'
19:15 Szilágyi Andor: A bárány utolsó megkisértése 78'
20:45 Szőnyi G. Sándor: Estére mindig leszáll a köd 56'
21:45 Puszt Tibor: Filmesek egymás között 78'

8. terem

16:00 Christian Frosch: A hallgatag lakó 96'
18:00 Márton István: Buhera mátrix 78'
19:45 Pozsgai Zsolt: Csendkút 86'
21:30 Sas Tamás: 9 és fél randi 92'

Február 3. vasárnap

1. terem

11:30 Szőke András: Bakkermann 85'
13:15 Ternovszky Béla: Macskafogó 2. - A sátán macskája 85'
15:00 Koltai Róbert: Megy a gőzös 90'
17:15 Ragályi Elemér: Nincs kegyelem - PD emlékére 71'
19:00 Tímár Péter: Casting minden 105'
21:30 Till Attila: Pánik 100'

2. terem

20:45 Szomjas György: A Nap utcai fiúk 89'
22:30 Till Attila: Pánik 100'

3. terem

10:45 SZFE harmad éves filmrendező -operatőr hallgatók másodéves vizsgafilmjei, Grunwalsky, Kende osztály 95'
Janisch Vera: Törött hintaló 23'
Jung Lídia: Üvegfenék 17'
Lóth Balázs: C-Változat 10'
Schwechtje Mihály: Örvény 28'
Zsemberi Zsófia: Rebarbara 17'
12:45 K5 74'
Saufert Ákos: Az egyensúly művészete, avagy mért csinál egy ilyen szép lány ilyen veszélyes mutatványokat? 18'
Spáh Dávid: Ebéd 18'
Szabó Simon: Megyünk 11'
Szalay Péter: Odaát 12'
Szilágyi Zsófia: Semleges hely 15'
14:15 K4 78'
Salamon András: Meséld el… 5'
Réthelyi András: Defekt 25'
Perrin György: Szakadás 12'
Kiss Rudolf: Péter Süti 19'
Lakos Nóra: Hanna 17'
16:00 K6 89'
Szőcs Petra: A mindenes 12'
Ujj Mészáros Károly: 3 (történet a szerelemről) 10'
Vécsei Márton: Farkasember 13'
Végh Zsolt - Stefanovics Angéla - Kálmánczhelyi Zoltán: Öszödik pecsét 30'
Nemes Csaba: Remake 24'
18:00 K7 60'
Gergely Dorka: A világ legszebb szalonja 11'
Hegedüs 2 László: Mozzzart 5'
Kollár Klemencz Gergő: 27.emelet 4'
Komenczi Norbert: Ciklus (munkacím: 69-es csatorna) 7'
Zomborácz Virág: Nyomtávváltás 13'
Sopsits Árpád: Panorama - Ritmusok IV. 20'
20:00 Forgács Péter: Saját halál 118'

4. terem

10:00 Akar Péter, Szőcs Petra, Bárány Márton, Bodzsár Márk, Zomborácz Virág, Széphelyi Júlia, Harmath Dávid: Dekameron 2007 86'

Könyvesképek (MTV) 150'
11:30 Nagy Ildikó Noémi: Örök harag; Bollók Csaba 25'
Háy János: A pince; Molnár György 25'
12:45 Darvasi László: János és Viola; Balogh Zsolt 56'
14:00 Czigány Zoltán: A rendőrség ismét nyomoz Lavina professzor ügyében; Czigány Zoltán 25'
Andersen - Békés Pál: Ólomálom; Molnár György 25'
Pollágh Péter: Nyolclábú tükör; Sós Mária 25'
15:15 Alberto Morais: A mozi fényei 104'
17:15 Hódi Jenő: Metamorfózis (Mi leselkedik…) 99'
19:00 K6 89'
Szőcs Petra: A mindenes 12'
Ujj Mészáros Károlyi: 3 (történet a szerelemről) 10'
Vécsei Márton: Farkasember 13'
Végh Zsolt - Stefanovics Angéla - Kálmánczhelyi Zoltán: Öszödik pecsét 30'
Nemes Csaba: Remake 24'
20:45 K7 60'
Gergely Dorka: A világ legszebb szalonja 11'
Hegedüs 2 László: Mozzzart 5'
Kollár Klemencz Gergő: 27.emlet 4'
Komenczi Norbert: Ciklus (munkacím: 69-es csatorna) 7'
Zomborácz Virág: Nyomtávváltás 13'
Sopsits Árpád: Panorama - Ritmusok IV. 20'

5. terem

22:00 Tímár Péter: Casting minden 105'

7. terem

10:45 Vizi Mária: Szuromberek királyfi 82'
12:30 Galler András "Indián": Jack and Roll 96'
14:30 Martin Csaba: Az indigóember 105'
16:30 Válogatás a 8. Kecskeméti AnimációsFilmfesztiváldíjnyertes filmeiből 62'
B. Nagy Ervin: Borders 2'
Sarosácz Iván: Kovács úr 4'
Hegyi Magdolna: AU! 4'
Szilágyi Varga Zoltán - Nagy Lajos: A világlátott egérke - vonaton ringatózva 7'
Tóth Pál: Éjszakai horgászat 7'
Horváth Mária: Magyar népmesék - Hogyan telt a gyermekkorom 8'
Jankovics Marcell: Az ember tragédiája - Egy jottányit sem! 17'
Szilágyi Varga Zoltán: Jegyzőkönyv - Mansfeld Péter emlékére 7'
Duczki Tomek Életvonal 6'
18:00 Szomjas György: A Nap utcai fiúk 89'

8. terem

In Memoriam
15:00 Kaszás Attila: Kútfejek (r: Kapitány Iván, 2006) 105'
17:00 Mihályfy Sándor: Indul a bakterház (1980) 67'
18:30 Madaras József: Bekötött szemmel (r: Kovács András,1974) 83'
20:00 Jeli Ferenc: Sínenjárók (2007) 94'

Február 4. hétfő

1. terem

19:30 Almási Tamás: Márió, a varázsló 92'
21:30 Koltai Róbert: Megy a gőzös 90'

2. terem

22:00 Dettre Gábor: Tabló 120'

3. terem

21:45 Paczolay Béla: Kalandorok 100'

4. terem

12:30 MOME (Moholy Nagy Művészeti Egyetem) - 22 kisfilm 58'
20:00 Paczolay Béla: Kalandorok 100'

5. terem

21:30 Almási Tamás: Márió, a varázsló 92'

7. terem

SZFE 44'
Adásrendező-kameraman-gyártásszervező szak III.
(Almási, Vecsernyés, Garami osztály)

10:30 Dombrovszky Linda: Az elsőszülött 21'
Hajósi Szabó Csilla: Sterafina 17'
11:30 Kiss Anna: Egy kis jó 9'
Kiss Anna: Együtt utazó nagykorú hozzátartozó 17'
Lakos Száva: Füles, Kecske és Babanéni 18'
13:00–14:00 A Filmiroda Igazgatóság tájékoztatója
14:30–15:30 A Magyar Történelmi Film Közalapítvány tájékoztatója
16:00 Semir Aslanyürek: Hazafelé 105'
18:00 Alejandro Tessari: Egy kis esti mozi avagy Választás 2006 (I-II. rész) 210'
21:45 Kovács István: Rövid, de kemény… életem 72'

8. terem

10:00–14:00 A dokumentumfilmes zsűri nyilvános értékelője
14:00 Srdan Golubovic: Csapda 106'
16:00 Radu Gabrea: A lefejezett kakas 106'
18:00 Dejan Zecevic: A negyedik ember 107'

Február 5. kedd

1. terem

17:00 Dettre Gábor: Tabló 120'

3. terem

10:00–12:00 A kísérleti- és kisjátékfilmes zsűri nyilvános értékelője

4. terem

11:00–12:30 Az Országos Diákzsűri szemleértékelő fóruma

Címkék

, , , , , , , , , , hír, film