/ / /

Megvannak a 3. Magyar Filmdíj jelöltjei

Hír

A Magyar Filmakadémia vasárnap este hozta nyilvánosságra a Magyar Filmdíj jelöltjeit. Az 1945, az Aurora Borealis, A Viszkis, a Kincsem és a Testről és lélekről versenyezek a legjobb játékfilmnek járó díjért.

A filmakadémia tagjai titkos szavazással döntöttek arról, hogy a 23 kategóriában melyik 5 alkotást és alkotót jelölik a 3. Magyar Filmdíjra. Az ünnepélyes díjátadót március 11-én este a Vígszínházban rendezik meg, a legtöbb szavazatot kapott 5-5 alkotás és alkotó közül az akadémiai tagok újabb titkos szavazással döntenek majd a nyertesekről. A jelöltek teljes listája:

Legjobb játékfilm

  • 1945, rendező: Török Ferenc, producerek: Angelusz Iván, Reich Péter, Török Ferenc
  • Aurora Borealis - Északi fény, rendező: Mészáros Márta, producere): Major István, Gül Togay
  • A Viszkis, rendező: Antal Nimród, producerek: Hutlassa Tamás, Hutlassa Barnabás
  • Kincsem, rendező: Herendi Gábor, producerek: Hutlassa Tamás, Herendi Gábor
  • Testről és lélekről, rendező: Enyedi Ildikó, producerek: Mécs Mónika, Muhi András, Mesterházy Ernő

Legjobb tévéfilm

  • Árulók, rendező: Fazakas Péter
  • Csandra Szekere, rendező: Vitézy László
  • Egy szerelem gasztronómiája, rendező: Madarász Isti
  • Utolsó adás, rendező: Kovács Patrik

Legjobb dokumentumfilm

  • Egy nő fogságban, rendező: Tuza-Ritter Bernadett
  • Elhallgatott zenekarok a 60-as, 70-es évekből, rendező: Kisfaludy András
  • Granny Project, rendező: Révész Bálint
  • ULTRA, rendező: Simonyi Balázs
  • Visszahúz a múlt - Ember Judit portréja - rendező: Dér Asia

Legjobb kisjátékfilm

  • A Kockaember, rendező: Dombrovszky Linda
  • Asszó, rendező: Fekete Tamás
  • Cinematographer, rendező: Novák Emil
  • Földiek, rendező: Freund Ádám
  • Zabigyerek, rendező: Kölcsey Levente

Legjobb animációs film

  • A kozmosz nagykövetei, rendező: Klingl Béla
  • Albrecht Dürer rinocérosza, rendező: Orosz István; Horkay István
  • Egy komisz kislány naplója - 2.epizód: Mr.Barnum cirkusza, rendező: Gyulai Líviusz
  • Janó Manó és az elveszett harmatcseppek, rendező: Miklósy Zoltán, Herkó Attila
  • WireLess, rendező: Pataki Szandra

Legjobb rendező – játékfilm kategória

  • Antal Nimród (A Viszkis)
  • Enyedi Ildikó (Testről és lélekről)
  • Mundruczó Kornél (Jupiter Holdja)
  • Török Ferenc (1945)
  • Vranik Roland (Az Állampolgár)

Legjobb forgatókönyv – játékfilm kategória

  • Antal Nimród (A Viszkis)
  • Enyedi Ildikó (Testről és lélekről)
  • Szabó Iván, Vranik Roland (Az Állampolgár)
  • Szántó T. Gábor, Török Ferenc (1945)
  • Szekér András (Budapest Noir)

Legjobb női főszereplő – játékfilm kategória

  • Balsai Móni (Jupiter Holdja)
  • Borbély Alexandra (Testről és lélekről)
  • Máhr Ági (Az Állampolgár)
  • Petrik Andrea (Kincsem)
  • Tóth Ildikó (Aurora Borealis - Északi fény)

Legjobb férfi főszereplő – játékfilm kategória

  • Jéger Zsombor (Jupiter Holdja)
  • Morcsányi Géza (Testről és lélekről)
  • Nagy Ervin (Kincsem)
  • Rudolf Péter (1945)
  • Terhes Sándor (OUT-Kihűlés)

Legjobb női mellékszereplő – játékfilm kategória

  • Békés Itala (Testről és lélekről)
  • Kováts Adél (Budapest Noir)
  • Nagy Mari (1945)
  • Tenki Réka (Testről és lélekről)
  • Trokán Anna (Szeretföld)

Legjobb férfi mellékszereplő – játékfilm kategória

  • Jordán Tamás (Testről és lélekről)
  • Keresztes Tamás (Kincsem)
  • Kovács Lehel (Kincsem)
  • Mészáros Máté (Jupiter Holdja)
  • Znamenák István (Az Állampolgár)

Legjobb vágó – játékfilm kategória

  • Barsi Béla (1945)
  • Király István, Mózes István (Kincsem)
  • Kovács Zoltán (A Viszkis)
  • Mógor Ágnes (Brazilok)
  • Szalai Károly (Testről és lélekről)

Legjobb hangmester – játékfilm kategória

  • Balázs Gábor (Kincsem)
  • Balázs Gábor (A Viszkis)
  • Beke Tamás, Péterffy Máté, Székely Tamás (Aurora Borealis - Északi fény)
  • Lukács Péter Benjámin, Székely Tamás (Testről és lélekről)
  • Zányi Tamás (1945)

Legjobb operatőr – játékfilm kategória

  • Herbai Máté (Testről és lélekről)
  • Piotr Sobocinski Jr. (Aurora Borealis - Északi fény)
  • Ragályi Elemér (1945)
  • Rév Marcell (Jupiter Holdja)
  • Szatmári Péter (A Viszkis)

Legjobb zeneszerző – játékfilm kategória

  • Jed Kurzel (Jupiter Holdja)
  • Kovács Márton (Hetedik alabárdos)
  • Pacsay Attila (Budapest Noir)
  • Szemző Tibor (1945)
  • Szirtes Edina Mókus (Szeretföld)

Legjobb jelmez – játékfilm kategória

  • Bárdosi Ibolya (Kincsem)
  • Breckl János (A Viszkis)
  • Flesch Andrea (Budapest Noir)
  • Juristovszky Sosa (1945)
  • Lengyel Rita és Kemenesi Tünde (Brazilok)

Legjobb látványtervező – játékfilm kategória

  • Ágh Márton (Jupiter Holdja)
  • Hujber Balázs (A Viszkis)
  • Láng Imola (Testről és lélekről)
  • Rajk László (1945)
  • Valcz Gábor (Brazilok)

Legjobb maszkmester(vezető sminkes) – játékfilm kategória

  • Koltai Nóra (Jupiter Holdja)
  • Kozma Éva (Aurora Borealis Északi fény)
  • Petrilla Orsolya (Testről és lélekről)
  • Színek Klári,Tesner Anna (1945)
  • Tesner Anna, Halász Judit, Görgényi Réka (Budapest Noir)

Legjobb smink – játékfilm kategória

  • Fekete Rita, Makk Ildi, Jónás Kata (Kincsem)
  • Koltai Nóra (Jupiter Holdja)
  • Kozma Éva / Aurora Borealis (Északi fény)
  • Petrilla Orsolya (Testről és lélekről)
  • Színek Klári, Tesner Anna (1945)

Legjobb forgatókönyv – tévéfilm kategória

  • Hegedűs Bálint (Egy szerelem gasztronómiája)
  • Kovács Patrik (Utolsó adás)
  • Köbli Norbert (Árulók)
  • Sz.Szabó István, Vitézy László (Csandra Szekere)

Legjobb rendező - tévéfilm kategória

  • Fazakas Péter (Árulók)
  • Madarász Isti (Egy szerelem gasztronómiája)
  • Kovács Patrik (Utolsó adás)
  • Vitézy László (Csandra Szekere)

Legjobb férfi főszereplő - tévéfilm kategória

  • Adorjáni Bálint (Csandra Szekere)
  • Bereczki Zoltán (Egy szerelem gasztronómiája)
  • Hegedűs D. Géza (Árulók)
  • Héger Tibor (Utolsó adás)

Legjobb női főszereplő - tévéfilm kategória

  • Balla Eszter (Egy szerelem gasztronómiája)
  • Danis Lídia (Csandra Szekere)
  • Dobos Kata (Utolsó adás)
  • Sztarenki Dóra (Árulók)
  • Tenki Réka (Csandra Szekere)