10. Filmtettfeszt – Magyar Filmnapok (2010)

Helyszín: Kolozsvár – Győzelem mozi, Tranzit Ház

Időpont: 2010. október 7. – 2010. október 10.

Ha ősz, akkor Filmtettfeszt! Elkészült idei fesztiválműsorunk, amelybe neves alkotók remek filmjei kerültek bele. Nézzünk együtt filmet a Győzelem moziban, és tanuljunk maszkolni a Tranzit Házban!

A belépés a Filmtettfeszt összes eseményére díjtalan.

Csütörtök, október 7.

15.00 Erdélyi dokumentumfilmek
Püsök Botond: Piros-fehér feketén, avagy kell egy csapat (67 perc)
Varró-Bodoczi Zoltán: Gördülő horizont (81 perc)
Felméri Krézsek Cecília: Mátyás, Mátyás (13 perc)

18.00 Megnyitó
Mészáros Márta: Utolsó jelentés Annáról (100 perc)

Német est
20.00 Andreas Dresen: Kilencedik mennyország / Wolke 9 (98 perc)
22.00 Caroline Link: Tavaly télen / Im Winter ein Jahr (128 perc)

Péntek, október 8.

13.00 Dokumentumfilm
Gulyás Gyula: Idézés (172 perc)

16.00 Szemledíjas rövidfilmek
Szimler Bálint: Itt vagyok (35 perc)
Nemes-Jeles László, Várkonyi Tímea: Az úr elköszön (30 perc)
Nagy Dénes: Riport (20 perc)
Császi Ádám: Ünnep (16 perc)
Breier Ádám: Cathrine magánélete (18 perc)

Nagyjátékfilmek
18.30 Groó Diana: Vespa (85 perc)
20.30 Orosz Dénes: Poligamy (85 perc)
22.00 Almási Réka: Team Building (90 perc)

Szombat, október 9.

10.00 Maszkmesteri workshop. Helyszín: Tranzit Ház.

14.30 Dokumentumfilmek
Zámborszki Ákos: Utolsó előadás (88 perc)
Kis Anna: Házi paradicsom (26 perc)

Erdélyi filmtörténet
16.30 Martonffy Emil: A színház szerelmese (1944, 62 perc)
18.00 Jakab-Benke Nándor: Antigoné (2010, 84 perc)

Nagyjátékfilmek
20.00 Hajdu Szabolcs: Bibliotheque Pascal (111 perc)
22.00 Dömötör Tamás: Czukor Show (88 perc)

Vasárnap, október 10.

Diákfilm-válogatások
12.30 Válogatás a Sapientia – EMTE filmszakos hallgatóinak vizsgafilmjeiből (90 perc)
14.30 Válogatás a 9. Filmtett-Duna Műhely Alkotótábor filmjeiből (54 perc)

Nagyjátékfilmek
16.00 Tóth Barnabás: Rózsaszín sajt (93 perc)
18.00 Mundruczó Kornél: Szelíd teremtés – A Frankenstein-terv (100 perc)
20.00 Dyga Zsombor: Köntörfalak (93 perc)
22.00 Vágvölgyi B. András: Kolorádó Kid (81 perc)

 

A 9. Filmtett-Duna Műhely Alkotótábor filmjei

Bertóti Attila: Szignál (2 perc)

Kisjátékfilmek
Bakó Kincső: Jobb kanyar (7 perc)
László József: A gödör (7 perc)
Monhalt Ákos: Trash Motel (7 perc)
Oláh Badi Levente: nAGYŐ (5 perc)

Animációk
Patrovits Tamás: Animációs szignál (1 perc)
Balázs Klára: A tánc (2 perc)
Gergely Szilárd: Hello Tourist (2 perc)
Kádár Melinda: Phobiarium (2 perc)
Láng Orsolya: Állatok farsangja (2 perc)
Török Tihamér: Klinika (2 perc)
Orosz Anna Ida: Teve-mese (2 perc)
Vodál Vera: A nagy fogás (2 perc)

Operatőri etűdök
Bán Attila: Tűzbeszéd (5 perc)
Pákozdi Ágnes: Legenda (4 perc)

 

A Sapientia – EMTE filmszakos hallgatóinak vizsgafilmjei

Visky Ábel: Éjszaka a Földön (19 perc)
László József: AutoStop (12 perc)
Dunai László: Víz alatt (13 perc)
Tőtszegi Szilárd: Otthon (4 perc)
Kiss Boglárka: Szennyes (10 perc)
Makkai Erzsébet: Szín (8 perc)
Kovácsics Judit: Préda (8 perc)
Szén János: Boldogulásunkra (16 perc)

Támogatók

Nemzeti Kulturális Alap
Communitas Alapítvány
Kolozsvári Polgármesteri Hivatal
Eurotrans Alapítvány

Partnerek

Magyar Filmunió
Magyar Nemzeti Filmarchívum
Tranzit Alapítvány
Katapult Film
SzFE
Hunnia Filmstúdió
Skyfilm
Hungaricom