12. Filmtettfeszt – Magyar Filmnapok (2012)

Helyszín és időpont

  • Október 4–7. – Kolozsvár
    Győzelem mozi, Insomnia kávéház, Sapientia EMTE (Óváry-terem)
  • Október 6. – Nagyvárad
    Moszkva kávézó
  • Október 6. – Székelyudvarhely
    Városi könyvtár (Kőkereszt tér 2.)
  • Október 6–7. – Nagyszeben
    Nagyszebeni Magyar Kulturális Központ (Lámpás/Felinarului utca 6.)

A belépés minden vetítésre és kísérőrendezvényre díjtalan.

Program (Kolozsvár, Győzelem/Victoria mozi)

Csütörtök, október 4.

18.00 Megnyitó. A Sárga Csikó Díj ünnepélyes átadása Durst György producernek. Filmvetítés: Mészáros Péter: A disznó útja (2004, 6′)

Kincses Réka: Szülőföld, szex és más kellemetlenségek

Nagyjátékfilmek
19.00 Kincses Réka: Szülőföld, szex és más kellemetlenségek (2011, 90’)
Közönségtalálkozó: Kincses Réka rendező, Rácz Erzsébet forgakönyvíró, Kerekes Krisztina, Bogdán Zsolt, Tóth Attila színészek.
21.00 Hules Endre: A halálba táncoltatott leány (2011, 106’)

Péntek, október 5.

Szirmai Márton: Legenda

16.00 Kisjátékfilmek
Iszlai József, Bántó Csaba: Eleven töredék (2012, 6’)
Hartung Attila: Álmodó (2012, 6’)
Kárpáti György Mór: Erdő (2011, 12’)
Réti Iringó: Milza (2011, 15’)
Simonyi Balázs: Finálé (2011, 8’)
Szirmai Márton: Legenda (2012, 7’)

17.00 Dokumentumfilm
Somogyvári Gergő, Horváth Balázs: Riksaláz (2012, 55’)
Közönségtalálkozó: Somogyvári Gergő és Horváth Balázs rendezők, Durst György producer.

18.00 Tévéfilm
Novák Emil: Ideje az öregségnek (2011, 51′)
Közönségtalálkozó: Novák Emil rendező.

Bergendy Péter: A vizsga

Nagyjátékfilmek
19.15 Sipos József: Kaland (2011, 85’)
Közönségtalálkozó: Sipos József rendező.
21.00 Bergendy Péter: A vizsga
(2011, 89’)
Közönségtalálkozó: Köbli Norbert forgatókönyvíró.

Szombat, október 6.

11.00 Forgatókönyvírói kerekasztal-beszélgetés a Sapientia EMTE Óváry-termében, meghívottak: Köbli Norbert (A vizsga), Rácz Erzsébet (Szülőföld, szex és más kellemetlenségek), moderátor: Zágoni Balázs. Részletek

Hermán Árpád: Sajnálom

14.30 Animációs filmek
Ágói Krisztina: Ez titok az ilyesmi
(2010, 8’)
Csáki László: My Name Is Boffer Bings (2012, 21’)
Hermán Árpád: Sajnálom (2012, 6’)
Tóth-Pócs Judit, Tóth-Pócs Roland: Bíborcsiga (2011, 8’)

15.30 Dokumentumfilmek
Papp Gábor Zsigmond: A szovjet levelezőpajtás (2011, 54’)
Lakos Nóra: Magyar bajusz (2012, 34’)

Nagyjátékfilmek
17.15 Jankovics Marcell: Az ember tragédiája (160’)
20.00 Pálfi György: Final Cut – Hölgyeim és Uraim (2012, 80’)
Közönségtalálkozó: Lemhényi Réka vágó.
21.30 Sas Tamás: S.O.S. Love! (2011, 100’)

Vasárnap, október 7.

Horváth Mária: Magyar népmesék / Szóló szőlő, mosolygó alma, csengő barack

Gyerekmatiné
10.00 Szoboszlay Eszter: Boltosmesék (2010, 7’)
Horváth Mária: Magyar népmesék / Szóló szőlő, mosolygó alma, csengő barack (2011, 8’)
Horváth Mária: A Négyszögletű Kerek Erdő / Vacskamati virágja (2010, 7’)
Jurik Kristóf, Kungl Mátyás: Béka-tangó (2011, 3’)
Tóth Luca: Libegő (2011, 2’)
11.00 Bernáth Zsolt: Sherlock Holmes nevében (2011, 100’)

15.00 Erdélyi filmtörténet
Filmklub Marosvásárhelyen 1958-tól 1989-ig
Simonffy Katalin, Keresztes Pál, Antall Miklós, Bereczky Réka: Búcsú Schnedarek Ervintől (10′)
Miholcsa Gyula rövidfilmjei: Quo Vadis (6′); Utazás (6′); Kihívás (8′); Egy unalmas levél (9′)
Közönségtalálkozó: Miholcsa Gyula rendező.

16.30 Rövidfilmek
A 11. Filmtett-alkotótábor filmjei

Tortabontás

Török Ferenc: Isztambul

18.00 Tévéfilm
Gyöngyössy Bence: Utolsó rapszódia (2011, 75’)

Nagyjátékfilmek
19.30 Török Ferenc: Isztambul
(2011, 99’)
Közönségtalálkozó: Török Ferenc rendező, Garas Dániel operatőr.
21.30 Szabó István: Az ajtó (2012, 98’)

Program (Kolozsvár, Insomnia kávéház)

Csütörtök, október 4.

19.00 Válogatás a BuSho filmfesztivál legjobb filmjeiből (2011)
20.00 Válogatás a Babeş-Bolyai Tudományegyetem tévészakán készült vizsgafilmekből (2012)

Péntek, október 5.

19.00 Válogatás a Jameson Cinefest filmfesztivál legjobb filmjeiből (2012)
20.00 Válogatás a Sapientia EMTE-n készült vizsgafilmekből (2012)

Szombar, október 6.

18.00 Animációs filmek
19.00 Válogatás a daazo.com legjobb filmjeiből
20.00 Válogatás a Partiumi Keresztény Egyetemen készült vizsgafilmekből

Vasárnap, október 7.

19.00 Kisjátékfilmek
20.00 Válogatás a felvidéki Mphilms Határok témájú nyári műhelyének filmjeiből

Program (Székelyudvarhely)

Szombat, október 6.

11.00 Ifjúsági film
Bernáth Zsolt: Sherlock Holmes nevében (2011, 100’)

Csáki László: My Name Is Boffer Bings

14.00 Animációs filmek
Ágói Krisztina: Ez titok az ilyesmi
(2010, 8’)
Csáki László: My Name Is Boffer Bings (2012, 21’)

14.30 Kisjátékfilmek
Simonyi Balázs: Finálé (2011, 8’)
Hartung Attila: Álmodó (2012, 6’)
Kárpáti György Mór: Erdő (2011, 12’)

Dokumentumfilmek
15.00 Lakos Nóra: Magyar bajusz (2012, 34’)
16.00 Papp Gábor Zsigmond: A szovjet levelezőpajtás (2011, 54’)

Gyöngyössy Bence: Utolsó rapszódia

Nagyjátékfilmek
17.00 Gyöngyössy Bence:
Utolsó rapszódia (2011, 75’)
18.30 Bergendy Péter:
A vizsga (2011, 89’)
20.15 Sas Tamás:
S.O.S. Love! (2011, 100’)

Program (Nagyvárad)

Szombat, október 6.

Kárpáti György Mór: Erdő

16.00 Animációs- és kisjátékfilmek
Csáki László: My Name Is Boffer Bings (2012, 21’)
Simonyi Balázs: Finálé (2011, 8’)
Hartung Attila: Álmodó (2012, 6’)
Kárpáti György Mór: Erdő (2011, 12’)
Szirmai Márton: Legenda (2012, 7’)

Dokumentumfilmek
17.00  Lakos Nóra: Magyar bajusz (2012, 34’)
18.00  Papp Gábor Zsigmond: A szovjet levelezőpajtás (2011, 54’)

Nagyjátékfilmek
19.00  Sipos József: Kaland (2011, 85’), utána közönségtalálkozó Sipos Józseffel  
21.00  Bergendy Péter: A vizsga (2011, 89’)

Program (Nagyszeben)

Szombat, október 6.

Ágói Krisztina: Ez titok az ilyesmi

16.00 Animációs filmek
Ágói Krisztina: Ez titok az ilyesmi
(2010, 8’)
Csáki László: My Name Is Boffer Bings (2012, 21’)

16.30 Kisjátékfilmek
Simonyi Balázs: Finálé (2011, 8’)
Hartung Attila: Álmodó (2012, 6’)
Kárpáti György Mór: Erdő (2011, 12’)

Lakos Nóra: Magyar bajusz

Dokumentumfilmek
17.00  Lakos Nóra: Magyar bajusz (2012, 34’)
18.00  Papp Gábor Zsigmond: A szovjet levelezőpajtás (2011, 54’)

Nagyjátékfilmek
19.00 Bergendy Péter: A vizsga
(2011, 89’)
21.00 Sas Tamás: S.O.S. Love! (2011, 100’)              

Vasárnap, október 7.

17.00 Ifjúsági film
Bernáth Zsolt: Sherlock Holmes nevében (2011, 100’)

Rólunk írták, rólunk mondták

Videóbeszámolók

 

Támogatók és partnerek

Támogatók:

Filmtettfeszt 2012 támogatók

Társszervezők:

Filmtettfeszt 2012 társszervezők

Partnerek:

Filmtettfeszt 2012 partnerek

Médiapartnerek:

Filmtettfeszt 2012 médiapartnerek