Címke: valóságshow

Elégedetlen a valóságshow-kkal a kínai médiafelügyelet

2015. július 24. – írta

A valóságshow-k rendezőinek szakítaniuk kell a külföld majmolásával és mentesíteniük kell műsoraikat a közönségességet, az önzést és a pénz imádatát népszerűsítő tartalmaktól – állapította meg közleményében az elektronikus médiát és a nyomtatott sajtót, valamint a kiadóhivatalokat felügyelő kínai állami hivatal (SARFT).

Ne bántsátok a fecsegőposzátát! – Francis Lawrence: The Hunger Games: Catching Fire / Az éhezők viadala: Futótűz

2013. november 26. – írta

A Suzanne Collins-trilógia második részének adaptációja – a mozibemutató alapján – megtalálta célközönségét. Az éhezők viadala: Futótűz (az előző és a következő részekkel egy „csomagban”) vélhetőleg kultstátuszra tesz szert a kamaszkorból éppen kifelé tartó korosztály körében, és az első adatok szerint máris kasszát robbantott. Ettől sajnos még nem lesz jobb.

A harcos hídember – Keanu Reeves: Man of Tai Chi

2013. október 21. – írta

Minden bizonnyal nagy bátorság kell ahhoz, hogy egy ismert színész átnyergeljen a rendezői lóra, hiszen teljesen más elvárásokkal szembesül, mint egy „átlag” elsőfilmes. Minden kritikus árgusabb szemekkel fogja nézni a filmjét, várva, hogy mikor jön az megingás, amibe bele lehet kötni, és onnantól az egész film sikertelenségét onnan vezetik majd le. A pozitív példánál is ugyanaz a helyzet, hiszen Ben Affleck (Tolvajok városa, Az Argo-akció), vagy annak idején Mel Gibson (A rettenthetelen) sikeres rendezői bemutatkozását is saját hírnevük árnyékában kellett megélniük, ezen pedig kifejezetten ront, ha a színész magát promoválja a főszerepbe.

A celebeket lelövik, ugye? – Sydney Pollack: They Shoot Horses, Don't They? / A lovakat lelövik, ugye?

2010. december 9. – írta

[kritikaíró pályázat] Mára már számtalan film, musical, regény tette témájává a show-biznisz kegyetlen működésmódját, a Chicagótól kezdve a Czukor Show-ig. Ugyanakkor Sydney Pollack A lovakat lelövik, ugye? című, 1969-es filmje (és annak alapjául szolgáló, 1935-ös regény) az elsők közt engedett bepillantást a csillogó máz mögötti sötét kulisszák mögé, valamint bemutatta napjaink egyik legnépszerűbb televíziós műfajának, a valóságshow-nak egy korai modelljét akkor, amikor az még nem is létezhetett.

Reality soap – Egy kis valóságshow-körkép

2005. március 15. – írta

Az 1990-es évek egyik legérdekesebb médiajelensége világszerte a valóságshow-k térhódítása volt. A Big Brother és a Való Világ mára már nagyjából lecsengett, de ugyanolyan gúnyos félmosollyal beszélünk is maradékaikról, a popsztárgyártó parádékról és az álhajótöröttek versenyeiről.

Friss film és sorozat

Szavazó

Kinek a Criterion Closet Picks-videójára lennél kíváncsi?

Szavazó

Kinek a Criterion Closet Picks-videójára lennél kíváncsi?

Friss film és sorozat