TIFF 2013: a helyi versenyprogram negyede magyar filmesek munkája


48 film versenyez a holnapután kezdődő 12. Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál helyi válogatásában. A benevezett filmeket háromtagú zsűri fogja megszűrni, csak a legjobbakat vetítik majd le. A díjazásra június 5-én, szerdán kerül sor 21:30-tól a TIFF-házban.

A zsűri tagjai: Adrian Silișteanu, Nicolae Constatin Tănase és Lucian Maier.

A versenyfilmek pedig:

  1. Anca, despre vină – r. Ioana Țurcan (12′ 32”)
  2. Omul din sondaje – r. Răzvan Chirilă (6′)
  3. Elvira – r. Fodor Norbert, Ioana Lascăr (19′)
  4. Ipohondris – r. Andrei Măjeri (11′)
  5. Eroul – r. Rareș Stoica (9′ 54”)
  6. Ritual – r. Rareș Stoica (5′ 11”)
  7. Torn Edges / Margini – r. Iulia Matei (12′ 23”)
  8. The Bridge Club / Clubul de bridge – r. Ana-Maria Vîjdea, Cristina Haneș (19′ 22”)
  9. Nine Lives / Nouă vieți – r. Iulia Matei (20′)
  10. Prietenie Barátság / Prietenie prietenie – r. Ionuț Rusu (2′ 46”)
  11. Zsolt és Kriszta / Zsolt și Kriszta – Visky Ábel (15′)
  12. Eu sunt – r. Lucian Ilea (25′ 9”)
  13. Hoinarii și americanul – r. névtelen (15′)
  14. A Szemtanú / Martorul – r. Visky Sámuel (8′)
  15. Isac încă doarme – r. Alexandru Ponoran (17′)
  16. Curs de yoga – r. Diana Aldea (12′ 30”)
  17. Father Figure / Părintele – r. Andrei Covaci 
  18. E aproapele, dar nu prea – r. Ionuț Rusu (2′ 43”)
  19. După un an – r. Cristian Pascariu (11′)
  20. Eleven töredék / Fragment viu – r. Bántó Csaba, Iszlai József (7′ 30”)
  21. A csoda / Miracolul – r. Bálint Ibolya (16′)
  22. Bújócska / De-a mija – r. Berecki Beáta-Hajnalka, Demes Hanna (2′ 19”)
  23. Szezon után / După sezon – r. Moldovai Katalin (15′)
  24. Kijelentkezés / Deconectare – r. Búzás Anna (7′ 28”)
  25. Final Cut – r. Búzás Anna (1′ 51”)
  26. A Nagyszívbűvölő / The Big Heart-Charmer – r. Köllő Ildikó (10′)
  27. A Folt / The Blemish – r. Köllő Ildikó (13′ 06”)
  28. A Takaró / Pătura – r. László Barna (4′)
  29. Ütős Koloszvár / Knocking Cluj – r. László Barna, Sütő Gábor, Ballok Zoltán (3′)
  30. A Király család / Familia Király – r. Kővári Szabolcs (12′ 18”)
  31. Édes otthon / Casă dragă – r. Visky Ábel (10′)
  32. Kövek / Pietre – r. Láng Orsolya (9′)
  33. Diamonds Are Forever / Înfruntă-mă – Dorin Marcu (5′ 29”)
  34. Pistol cu capse Ea crede – r. Dorin Marcu (5′ 7”)
  35. Luna amară Pietre în alb – r. Dorin Marcu (6′ 31”)
  36. Diamonds Are Forever Scar / Cicatricea – r. Dorin Marcu (5′ 37”)
  37. Schlitz To the World / Mesaj pentru lume – r. Dorin Marcu (2′ 4”)
  38. Scena balconului – r. Călin Bocian (1′ 40”)
  39. Life-B-Gone – r. Călin Bocian (1′)
  40. Az emigráns / Emigrantul – r. Szigeti László (10′)
  41. Fără ochelari – r. Gál Orsolya (6′)
  42. In dependent – r. Ioana Lascăr (13′ 42”)
  43. Hoia – r. Bogdan Ilieșiu (21′ 10”)
  44. AD Auraria Daciae – r. Ioan Gînscă (5′ 24”)
  45. Senzaționala poveste a lui Traian din Zimbru – r. Dan Curean (26′)
  46. Gutuiul japonez – r. Mara Trifu (21′ 21”)
  47. Omul pe care nu-l latră câinii – r. Oana Pop (4′ 57”)
  48. Ultima stație – r. Bogdan Benea (18′ 41”)


Kapcsolódó