Két magyar színész is esélyes Román Filmművész Szövetség díjára


Hatházi Andrást a legjobb főszereplő, Bogdán Zsoltot pedig a legjobb mellékszereplő kategóriában jelölte díjra a Román Filmművész Szövetség (Uniunea Cineaștilor din România / UCIN). A díjakat 45. alkalommal adják át hétfőn, április 24-én Bukarestben.

Az idei UCIN-jelöltek teljes listája:

Az UCIN nagydíja:

A zsűri különdíja:

Rendezői díj:

  • Cristi Puiu (Sieranevada)
  • Adrian Sitaru (Ilegitim)
  • Marian Crişan (Orizont)

Forgatókönyvírói díj:

  • Cristi Puiu (Sieranevada)
  • Bogdan Mirică (Câini)
  • Paul Negoescu (Două lozuri)

Operatőri díj:

  • Barbu Bălăşoiu (Sieranevada)
  • Marius Panduru (Inimi cicatrizate)
  • Andrei Butică pentru (Câini)

Jelmeztervezői díj:

  • Dana Păpăruz (Inimi cicatrizate)
  • Mălina Ionescu (Două lozuri)
  • Maria Pitea (Afacerea Est)

Díszlettervezői díj:

  • Cristian Niculescu (Inimi cicatrizate)
  • Augustina Stanciu (Câini)
  • Cristina Barbu (Sieranevada)

A legjobb női főszereplő díja:

  • Medeea Marinescu (03.BYPASS)
  • Rodica Lazăr (Orizont)
  • Dana Dogaru (Sieranevada)

Geo Barton-díj a legjobb férfi főszereplőnek:

  • Gheorghe Visu (Câini)
  • Mimi Brănescu (Sieranevada)
  • Hatházi András (Orizont)

A legjobb női mellékszereplő díja:

  • Ana Ciontea (Sieranevada)
  • Cătălina Moga (Sieranevada)
  • Viorica Geantă Chelbea (Miracolul din Tekir)

A legjobb férfi mellékszeplő díja:

  • Sorin Medeleni (Sieranevada)
  • Vlad Ivanov (Câini)
  • Bogdán Zsolt (Orizont)
Kép az Orizont című filmből

Vágói díj:

  • Letiţia Ştefănescu, Ciprian Cimpoi, Iulia Mureşan (Sieranevada)
  • Roxana Szel (Câini)
  • Mircea Olteanu,Theo Lichtenberger (Ilegitim)

A legjobb filmzene:

  • Jean Paul Bernard, Filip Mureşan, Cristophe Vingtrinier (Sieranevada)
  • Sam Cohen, Sebastiam Zsemlye (Câini)
  • Ioan Filip, Dan Ştefan Rucăreanu (Ilegitim)

A legjobb eredeti filmzene:

  • Cristian Lolea (Orizont)
  • Mircea Florian (03.BYPASS)
  • Flora Pop, Alin Zăbrăuţeanu (Două lozuri)

A legjobb kisjátékfilm:

  • 4:15 P.M. Sfârşitul lumii, r. Gabi Virginia Şarga, Cătălin Rotaru
  • Proiecţionistul, r. Norbert Fodor
  • Mă cheamă Costin, r. Radu Potcoavă

Rövid vagy egészestés dokumentumfilm:

  • Varză, cartofi şi alţi demoni, r. Şerban Georgescu
  • Doar o răsuflare, r. Monica Lăzurean Gorgan
  • Dan Perjovschi – Drumul, r. Liviu Varlam

Animációs film:

  • Skateboarding is not a crime, r. Cristian Radu
  • Mamă, tată, vreau să vă spun ceva, r. Paul Mureşan

Tévéfilm:

  • Un film mai puţin vesel, mai mult trist, poetic şi sfătos, r. Cornel Mihalache
  • Adevăruri despre trecut – Familia Jagolea, r. Raluca Rogojină
  • România din spatele frontului, r. Ruxandra Ţuchel

Alexandru Tatos-díj a legjobb elsőfilmnek:

  • Bogdan Mirică (Câini)
  • Catrinel Dănăiaţă (Dublu)

A legjobb smink:

  • Bianca Boeroiu (Inimi cicatrizate)
  • Gabriela Creţan (Câini)
  • Ana Radu şi Gina Dan (Două lozuri)

A legjobb kaszkadőri teljesítmény kategóriában nem született jelölés.

Asociaţia Cineaştilor din România a luat naştere în anul 1963, la iniţiativa unor cineaşti precum Victor Iliu, Ion Popescu Gopo, Mihnea Gheorghiu, Liviu Ciulei, Paul Călinescu şi Mircea Drăgan. În 1990, asociaţia a devenit Uniunea Cineaştilor din România. Din 1972, Uniunea a început să decerneze anual premii, prin intermediul galelor ce recompensează cele mai bune performanţe cinematografice ale anului anterior.



Kapcsolódó